Odkaz na Facebook: https://www.facebook.com/mSTANstred/

Lukáš Pilát, Předseda krajské rady mSTAN Středočeského kraje

O politiku jsem se zajímal vždy, a tak jsem se před lety dal ke STANu, který je mému liberálně-liberálnímu politickému přesvědčení a skutečnému řešení problémů nejblíže. V mSTANu jsem prakticky od jeho založení a mohu s klidným svědomím říct, že od té doby se posunul o světelné roky dopředu.

Tak, jak se nám, ať již jako členům předsednictva či řadovým členům, povedlo rozjet mSTAN na celostátní úrovni, bych chtěl nastartovat i naši krajskou organizaci. Ta byla, navzdory tamním úspěchům velkého STANu, dlouhou dobu spíše ve stavu jakési hibernace, což je velká škoda. Chci, abychom se časem stali logickou adresou pro mladé příznivce politiky STANu. Pro něj zároveň budeme důležitým partnerem, který jim dodává energii, „mladá“ témata, znalosti – třeba ty technologické, a pomáhá při jeho akcích a samozřejmě volbách.

Pár zajímavostí o mně:
Vystudoval jsem turismus a marketing, přičemž na plný úvazek jsem ani v jednom z těch oborů nepracoval. Studoval jsem ve Francii, Anglii a Praze, ale přesto jsem nikdy nebyl na Erasmu. Byl jsem v Paříži rok jako au pair. Celý svůj pracovní život dělám s čísly a účetnictvím, což jsou přesně ty aktivity, které jsem na jakékoli škole nejvíc nenáviděl. Teď mě to ale baví. Jsem ženatý a mám syna, který očekává sourozence 😊.

Jan Mudra, Místopředseda krajské rady mSTAN Středočeského kraje

Ahoj, jmenuji se Honza Mudra, jsem rodilý Rakovničák a od voleb 2018 koaliční zastupitel. Registrovaným příznivcem Starostů a nezávislých jsem od roku 2012. Pamatuji se na to dodnes. 2011 jsem maturoval a nastoupil do prvního ročníku politologie na Západočeské univerzitě. Po pár měsících jsem zjistil, že bakalářské studium je na mne samo spíše teoretické a hledal jsem propojení s praxí. Programově i lidsky mi byl nejblíž srdci STAN a jsem mu věrný dodnes.

Po bakaláři na Západočeské univerzitě jsem absolvoval magisterský obor politologie na Univerzitě Karlově v Praze a poté si ještě dodělal pedagogické minimum, abych mohl učit moje oblíbené předměty – dějepis a společenské vědy. Během magisterského studia jsem absolvoval roční Erasmus pobyt v německé Kostnici a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Pokud právě studujete, neváhejte, vyberte zemi a školu a jeďte! Jediné, co mne mrzí, že jsem nejel i na bakaláři.

V zastupitelstvu se snažím maximálně prosazovat transparentnost a otevřenost úřadu, s Ivo Trešlem, zastupitelem a kandidátem Starostů a nezávislých do Senátu jsme připravili participativní rozpočet, a právě běží první ročník. Spuštěna je také mobilní aplikace, přes kterou mohou lidé hlásit problémy a dostávat zprávy. Nyní pracujeme na zveřejňování zápisů a videozáznamu ze zasedání zastupitelstva. Práce je pořád dost, ale jdeme správným směrem. Je potřeba však mít odvahu a víru, že se věci dají dělat jinak a získat pro to další. V současné době, vzhledem k aktuálnímu politickému dění, jsem stále více přesvědčen, že úkolem mSTANu je důraz na rozvoj politické kultury a občanské společnosti. Konkrétně pořádání besed a přednášek nejen pro mladé, zkrátka rozvíjet politickou gramotnost, která je kvůli populistům současnosti v úpadku a ukázat, že se věci dají dělat jinak. Jsem taky plně pro podporu STANu, být jeho pravou rukou, na kterou se může vždy spolehnout. Věřím, že v letošním volebním roce to zvládneme.